2014

 

Mikołajkowy mini turniej

 

 

Ponieważ w Mikołajki byliśmy na Pucharze Europy w Tarczynie, nasze klubowe Mikołajki odbyły się 13 grudnia. Udało nam się zorganizować szybki mini turniej z rodzicami, a później wszyscy poszliśmy wspólnie do kina. Świetny dzień ze wspaniałymi ludźmi w cudownej atmosferze. Super, że ekipa się rozrasta i zżywa coraz bardziej :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

VIII Mazovia Cup - Puchar Europy w Tarczynie

 

 

W ubiegłą sobotę, 6 grudnia, odbyła się 8. edycja międzynarodowego turnieju sportów walki Mazovia Cup International. W turnieju organizowanym przez Piotra Bąkowskiego i Łukasza Makarewicza wzięło udział blisko 500 zawodników. Pojawili się zawodnicy m.in z Grecji, Czech, Słowacji, Mołdawii, Ukrainy i Belgii. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Europy trzech federacji: UFR, WKA i WKSF. Cała impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Łączy nas sport, nie nakrotyki".

 Również i w tej edycji wziął udział nasz skromny skład zdobywając aż 14 medali (4-7-3). Cała ekipa pokazała się z bardzo dobrej strony w ostatnim turnieju roku. Bardzo cieszy, że zawodnikom udaje się zdobywać medale nie tylko na zawodach TKD. Wielkie Gratulacje :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Puchar Polski w Opolu

 

 

22-23 listopada odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski ZS PUT w Opolu. Gospodarzem turnieju był Opolski Klub Taekwondo prowadzony przez Łukasza Rewieńskiego. W tym roku reprezentowała nasz klub 18 zawodników, którzy łącznie zdobyli 12 medali indywidualnych (2-6-4) oraz srebro w układach drużynowych.

Pierwszego dnia startowały dzieci oraz młodzicy. Tu od samego początku widać było dominację Azjatów w układach tradycyjnych. W kategorii dzieci Jessica zdobyła złoto, a Kapsik srebro. Wśród młodzików srebro przypadło Zuzi, a brąz Oliwierowi. Dodatkowo w technikach szybkościowych Jessica "wykopała" srebro, a Oliwier brąz. Na koniec Oliwier po bardzo dobrych walkach wywalczył srebro w walkach semi-contact przegrywając w finale po dobrej walce z Mikołajem Wyrwiszem z klubu DAN.

Drugiego dnia w układach tradycyjnych kadetów 6-3cup Oliwia Domańska skończyła tuż za podium, a wśród juniorów 6-3cup Adam Tyran wywalczył srebro. Seniorzy 6-3cup Olek Muszyński zdobywa złoto, a w kategorii 2+cup Grzegorz Sokołowski brąz. Warto zaznaczyć, że Adam i trener Grzegorz dostali się w swoich kategoriach jako jedyni Polacy i rywalizowali z bardzo silną ekipą Mołdawii.

Po układach tradycyjnych odbyła się konkurencja układów drużynowych. Drużyna w składzie Adam, Olek i Grzegorz zajęła 2 miejsce ustępując jedynie drużynie z Mołdawii.

Na koniec w walkach semi-contact Adam dodał jeszcze jedno srebro, a Olek brąz.

Wielkie gratulacje należą się całej ekipie. Zawody były bardzo dobrze obsadzone i trzeba było się naprawdę napracować, żeby osiągnąć wymarzony medal. Czasami zabrakło szczęścia, czasami doświadczenia, a czasami po prostu emocje wzięły górę. Najważniejsze, że wszyscy zawalczyli i dalej się rozwijają. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących i oby tak dalej. Taekwon!

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Seminarium z 6-krotnym Mistrzem Świata - Jarosławem Suską

 

 

8 listopada mieliśmy wyjątkową okazję wzięcia udziału w seminarium prowadzonym przez 6-krotnego mistrza świata - Pana Jarosława Suskę. Było to niesamowite przeżycie uczyć się od najbardziej utytułowanego mistrza TKD. Podczas seminarium szkoliliśmy technikę kopnięć oraz układów formalnych. Na pewno przyda nam się to podczas zbliżającego się Pucharu Polski :)
Na koniec jako prezent rozdano płytę szkoleniową z programem Black Belt, którą wylosowała nasza Zuzia :)
Jeszcze raz dziękuję Michałowi Cytryniakowi za organizację i możliwość udziału oraz Panu Jarosławowi za bardzo cenne wskazówki. Jeśli będzie taka możliwość to na pewno pojawimy się w przyszłym roku na kolejnym szkoleniu.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Trener na Unifikowanych Mistrzostwach Świata we Włoszech

 


 

Na przełomie października i listopada w miejscowości Carrara we Włoszech odbyły się Unifikowane Mistrzostwa Świata ponad 30 federacji. W zawodach wzięło udział ponad 5000 zawodników, a zmagania toczyły się na 29 planszach (3 ringi, oktago i 25 mat). Wśród tych osób znalazł się również trener Azjatów Grzegorz Sokołowski, który w barwach kadry UFR wywalczył aż 3 medale na tym ogromnym turnieju.

Pierwsze srebro przypadło trenerowi w konkurencji układów tradycyjnych TKD ITF w kategorii 3 Dan, gdzie oddał pola tylko swojemu przyjacielowi Markowi Czapce, z którym od już dłuższego czasu stale spotyka się na różnych zawodach właśnie w tej konkurencji. Tym razem Marek okazał się lepszy, natomiast cieszy fakt, że w kategorii czarnych pasów to właśnie Polacy byli górą.

Drugie srebro udało się wywalczyć w konkurencji UFR Rules, gdzie w finale trener musiał uznać wyższość Anglika.

Ostatniego dnia zawodów udało się jeszcze na koniec zdobyć brązowy medal w walkach przerywanych.

Miejmy nadzieję, że to dopiero początek zdobyczy Azjatów na Mistrzostwach Świata :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Nowy rok szkolny na Piaski Cup i 34 medale

 


 

 

12 października ruszyliśmi na Piaski na zawody do jednej z sekcji naszego zaprzyjaźnionego klubu Dan prowadzonej przez Michała Ciesielskiego. W zawodach wystartowała 11 zawodników naszego klubu, którzy wspólnie wywalczyli aż 34 medale (9-14-11). Na początek 10 medali dzieciaki zdobyły w różnych kategoriach układów formalnych (w tym też synchronicznych). Następnie posypały się medale za walki soft-stick, semi- i touch-contact. Kolekcję uzupełniły łupy z konkurencji technik specjalnych i szybkościowych.

Dzięki tak dobremu występowi nasz klub uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji klubowej na 8 ekip, a Jessica zdobywając 6 medali uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju ex aequo z koleżanką z Pionek.

Był to pierwszy wyjazd po wakacjach, a już widać, że Azjaci są w wyśmienitej formie. Tak trzymać :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mistrz Don Dalton 8 Dan prowadzi seminarium w Pabianicach

 

 

 

 

 

 

W dniach 27-28 września na Hali Powiatowej w Pabianicach odbyło się seminarium, które poprowadził Mistrz Don Dalton posiadacz stopnia mistrzowskiego 8 Dan, Prezydent IUTF Irlandia i Unified ITF Europe. Towarzyszył mu jego syn Jordan 3 Dan. Seminarium poświęcone było technikom walki ciągłej oraz układów tradycyjnych. Wzięło w nim udział 60 instruktorów i zawodników ZS PUT.

 

Była to wielka przyjemność gościć tak doświadczonych i niezwykle przyjaznych ludzi. Ich lekcje na pewno zaowocują na najbliższych zawodach :)

 

 

 

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

"Rodzina na swoim" ;)

 


 

28 sierpnia mieliśmy wyjątkowy trening, a to za sprawą specjalnych gości. Po 8 latach odwiedził nas Jacek Karpiński - "trener trenera" wraz z żoną i synem. Wspólnie potrenowaliśmy, porozmawialiśmy o starych dziejach, a dzieciaki poznały niektóre fakty o początkach naszego klubu, a także o samym trenerze. Bardzo dziękujemy za tę wizytę, życzymy dużo zdrowia i sukcesów i do zobaczenia następnym razem :)

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Obóz TKD & KB w Rajgrodzie

 

 

Na przełomie lipca i sierpnia wraz z naszymi przyjaciółmi z Klubu DAN po raz kolejny wzięliśmy udział we wspólnym obozie Taekwondo i Kickboxing. Tym razem z gór przenieśliśmy się nad jezioro do miejscowości Rajgród. Każdy dzień wypełniony był po brzegi treningami i dodatkowymi atrakcjami. Treningi z semi prowadzili Bartek Daniel i Dawid Szewczyk, natomiast treningi z techniczne z układów prowadzone były przez Piotra Bernata oraz Grzegorza Sokołowskiego. Oprócz treningów obozowicze mieli możliwość kąpania się w jeziorze, które było zaraz przy ośrodku, pływania łodzią i rowerkami wodnymi, można było spróbować surfingu, były biegi zadaniowe, gry i zabawy integracyjne i oczywiście sztandary, które cieszyły się dużą popularnością. Na zakończenie obozu odbył się chrzest oraz 2 egzaminy TKD, jeden na stopnie uczniowskie, a drugi mistrzowskie. Nowe stopnie uczniowskie zdobyła 6 naszych zawodników, natomiast w egzaminie na kolejne dany wzięli udział Marek Czapka oraz szkoleniowiec Azji Grzegorz Sokołowski i obaj uzyskali stopień 3 dan.

Czas minął pracowicie, ale w rewelacyjnej atmosferze i na pewno będzie nam brakować towarzystwa naszych przyjaciół z Klubu DAN... i oczywiście boczku na śniadanie ;)

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Obóz UFR w Murzasichle

 

 

Wakacje ledwo się rozpoczęły, a my już zaliczyliśmy pierwszy obóz sportowy. Tak jak w zeszłym roku wybraliśmy się do Murzasichle na obóz organizowany przez federację UFR. W tym roku mieliśmy możliwość trenowania pod okiem trenera kadry UFR Łukasza Makarewicza, prezesa federacji Piotra Bąkowskiego oraz gościnnie trenował nas również Peter Bonk, były zawodnik, a obecnie trener kickboxingu ze Słowacji.

Oprócz samych treningów tegoroczny obóz obfitował w różnego rodzaju atrakcje takie jak marszobiegi, konkurs biegowy, nocne podchody, park linowy, wyprawy w góry, ognisko czy paintball oraz kilka dodatkowych gier i zabaw.

Na koniec obozu przeprowadzony został egzamin na stopnie UFR, w którym wziął udział m.in. Oskar Gaca z naszego klubu i otrzymał promocję na kolejny stopień.

Obóz był naprawdę świetną przygodą i już szykujemy się na koejną edycję :)

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Susz Cup 2014

 


 W sobotę 14 czerwca trzyosobowa ekipa z naszego klubu, wraz z jednym sędzią, wzięła udział w Mistrzostwach Polski UFR w Suszu. Była to nasza pierwsza wizyta na tym turnieju, więc tym bardziej cieszy wynik naszych zawodników. W kategorii dzieci pointfighting dziewczęta -135cm Jessica Żabolicka wywalczyła złoto oraz na zakończenie zawodów otrzymała statuetkę dla 'najlepszego technika' w kategorii dzieci. W kategorii kadet młodszy pointfighting chłopcy -135cm Oskar Gaca również zdobył złoty medal, a w konkurencji light-contact uplasował się na 4 miejscu. Trener Grzegorz Sokołowski w pointfighting seniorów startował w dwóch kategoriach wzrostowych. W kat. -185cm zdobył brąz, a w kat. +185cm srebro.

Jako sędzia po raz pierwszy wystąpił Mateusz Igor Grabowski, któremu należą się duże podziękowania za wsparcie naszej ekipy.
Również organizatorom dziękujemy bardzo za zaproszenie. Impreza była naprawdę dobrze przygotowana i przebiegła bardzo płynnie i szybko.

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Egzamin na stopnie uczniowskie - nowe kolory w klubie

 

 

1 czerwca, dzień po udanym III Pucharze Pabianic, odbył się w naszym klubie egzamin na stopnie uczniowskie. Przeprowadził go nasz przyjaciel Pan Piotr Bernat V Dan. W egzaminie wzięło udział 35 osób. Wszyscy zdali pomyślnie i otrzymali promocję na kolejne stopnie. Przybyło kilka nowych kolorów, w grupie starszej pojawiły się dwa niebieskie pasy, a w grupie dzieci zawitał kolor zielony.

Kolejny egzamin, czyli kolejny etap na drodze sportowej. Wszystkim gratuluję promocji i mam nadzieję, że dalej będziecie tak wytrwale ćwiczyć i przełamywać swoje bariery. Taekwon!

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

III Puchar Pabianic z okazji Dnia Dziecka

 

 

31 maja w Szkole Podstawowej nr3 w Pabianicach udało nam się zorganizować kolejną odsłonę Pucharu Pabianic. Mimo tego, że dopiero drugi raz impreza ma zasięg ogólnopolski, udało nam się zgromadzić prawie 150 uczestników z 6 klubów. Odwiedzili nas LKSW DAN, DRACHE Leszno, GRYF Świdnica, RONIN Stanisławów oraz TSD Pionki. W tym roku udało nam się dodać kilka konkurencji do repertuaru. Pojawiły się light contact, touch contact dla dzieci oraz mistrz układów. Oprócz nich były standardowo układy tradycyjne, otwarte, synchroniczne i drużynowe, softy, semi contact, tor przeszkód oraz techniki szybkościowe. Ogółem wszystkich kategorii było 118 i rozdano 366 medali, a każdy uczestnik dostał paczkę z prezentami. Podczas oficjalnego otwarcia zaprezentowała się grupa Unicar trenująca Capoeirę za co jeszcze raz dziękujemy. Podziękowania należą się również zawodnikom, ich rodzicom, gościom ze wszystkich klubów, którzy pomogli zarówno przy organizacji całej imprezy oraz przy sędziowaniu, a przede wszystkim wprowadzili wspaniałą, sportową atmosferę, dzięki której czas minął bardzo szybko. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim i do zobaczenia za rok
Taekwon!

 

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Bohemia Open 2014 - UFR w Czechach

 

 

4 maja ponad 30-osobowa ekipa z całej Polski ruszyła na podbój Czech. Pod okiem Piotra Bąkowskiego – prezesa Runda Zero Promotion i federacji UFR , trenera Kadry Polski UFR Łukasza Makarewicza oraz trenerów – Arkadiusza Ludwiczaka i Dariusza Rumińskiego, zawodnicy reprezentowali barwy biało-czerwone. W składzie kadry UFR wystartował również szkoleniowiec naszego klubu - Grzegorz Sokołowski, któremu udało się zdobyć brązowy medal w pointfighting.

Wyjazd odbył się pod hasłem „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”, pod patronem Starostwa Powiatowego w Piasecznie i Starosty Jana Adama Dąbka.


 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Mistrzostwa Polski ZS PUT w Częstochowie

 

 

15-16 marca 2014, tak jak rok wcześniej, w Częstochowie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski w Taekwondo organizowane przez ZS Polska Unia Taekwon-do oraz Klub Orient Częstochowa. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników, bo było ich aż 630 z 26 klubów z Polski i zagranicy. Tym razem wystawiliśmy 21 zawodników i zawodniczek z naszego klubu. Kategorie wiekowe zostały podzielona na dwa dni i tak w sobotę startowały kategorie dzieci i młodzików, natomiast w niedzielę kadeci, juniorzy i seniorzy. W sobotę startowała 14 naszych dzieciaków, którzy zdołali wywalczyć 11 medali. W konkurencji układów formalnych tradycyjnych złoto wywalczyli Jessica Żabolicka, Zuzanna Śmiałkowska oraz Kasper Śmiałkowski, a brąz Julia Śmiałkowska. W układach dowolnych i szybkościówkach Jessica dorzuciła jeszcze po srebrnym medalu. W walkach soft-stick Weronika Bonczał wywalczyła złoto, Ignacy Górak srebro, a Mieszko Tyluś i Julia Śmiałkowska po brązie. Ostatni medal w sobotę, brązowy zdobył Oskar Gaca w walkach semi-contact.

W sobotę odbyło się również oficjalne otwarcie zawodów, podczas którego mogliśmy zobaczyć pokazy freestyle-u z piłką oraz żonglerki i chodzenia na szczudłach.
nasi zawodnicy z Michałem Bąkiewiczem

W niedzielę nasi zawodnicy dominowali przede wszystkich w konkurencjach technicznych. W układach tradycyjnych juniorów 10-7cup Filip Mazurek zdobył srebro, a w kategorii 6-3cup Adam Tyran złoto. Wśród seniorów 10-7cup Aleksander Muszyński wywalczył srebro, a w kategorii czarnych pasów trener Grzegorz Sokołowski zdobył złoty medal. Następnie odbyły się dwie konkurencje dodatkowe, w których też pabianiczanie zaprezentowali się z rewelacyjnej strony. Najpierw wystąpili w układach formalnych drużynowych w składzie: Adam Tyran, Aleksander Muszyński, Grzegorz Sokołowski oraz Marek Czapka (przyjaciel klubu z Warszawy), gdzie wywalczyli srebro. Następnie odbyły się układy formalne trenerów, w których Grzegorz Sokołowski wywalczył złoto.
Po konkurencjach technicznych przyszedł czas na walki semi- i light-contact. Wśród kadetów Patryk Jagodziński wywalczył srebrny medal w light-contact po bardzo wyrównanej walce, natomiast w kategorii juniorów semi-contact Adam Tyran zdobył brąz.
W niedzielę zawodnicy mieli również możliwość spotkać Michała Bąkiewicza, byłego reprezentanta narodowej drużyny siatkarzy, który był gościem honorowym podczas zawodów.
Łącznie wywalczyliśmy 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych medali oraz złoto i srebro w konkurencjach dodatkowych, co dało nam tak jak w zeszłym roku 7 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej Mistrzostw na 26 ekip z Polski i zagranicy.
Wyjazd był dofinansowany ze środków otrzymanych od Starostwa Powiatowego w Pabianicach za co serdecznie dziękujemy.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Azjata w kadrze UFR

 

 

Styczeń treningowo okazał się bardzo pracowitym miesiącem dla naszego klubu. Tydzień po seminarium z austriackimi mistrzami mieliśmy zaszczyt wziąć udział w zgrupowaniu kadry narodowej UFR, podczas którego wybierani byli nowi reprezentanci na 2014 rok. W zgrupowaniu wzięła udział czwórka naszych zawodników. Jak się po kilku tygodniach okazało, do składu kadry zaproszony został szkoleniowiec Azjatów Grzegorz Sokołowski. Jest to wielki zaszczyt, który miejmy nadzieję spotka w przyszłości również innych zawodników naszego klubu.

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

 Początek roku z Mistrzami

 

 

11 i 12 stycznia mieliśmy wyjątkową okazję trenować pod okiem mistrza świata Levente Bertalan (4.dan) i brązowej medalistki MŚ Lisy Kössler (2.dan). Przez 2 dni odbyliśmy 5 treningów skupiających się na technice do walk w formułach pointfighting oraz light-contact. Austriacka para przyleciała do Polski na zaproszenie szkoleniowca klubu LKSW Dan Piotra Bernata. Bardzo dziękujemy za możliwość trenowania w tak doborowym towarzystwie. Oby więcej takich gości :)